تعطیلی ، تفریح ایران تصویر افزایش تلگرام

تعطیلی ، تفریح: ایران تصویر افزایش تلگرام ایرانی تصویری پیروزی جام جهانی جام جهانی اینستاگرام علیرضا عصار

گت بلاگز اخبار بین الملل آماده‌باش زرادخانه هسته‌ای آمریکا ظرف 5 دقیقه

بنا بر گزارش سی ان بی سی، زرادخانه هسته‌ای آمریکا می‌تواند ظرف مدت پنج دقیقه از حالت آماده باش به حالت پرتاب درآید.

آماده‌باش زرادخانه هسته‌ای آمریکا ظرف 5 دقیقه

آماده باش زرادخانه هسته ای آمریکا ظرف 5 دقیقه

عبارات مهم : کنترل

بنا بر گزارش سی ان بی سی، زرادخانه هسته ای آمریکا می تواند ظرف مدت پنج دقیقه از حالت آماده باش به حالت پرتاب درآید.

به گزارش ایسنا، شبکه خبری سی.ان.بی.سی در گزارشی در مورد روند اقداماتی که باید جهت انجام یک حمله هسته ای در آمریکا انجام شود، نوشت: بنا بر گفته بروس بلیر، افسر پیشین کنترل پرتاب موشک بالستیک هسته ای آمریکا (مینت من)، زرادخانه هسته ای آمریکا می تواند ظرف مدت 5 دقیقه از حالت آماده باش به حالت پرتاب درآید.

آماده‌باش زرادخانه هسته‌ای آمریکا ظرف 5 دقیقه

فرماندهی استراتژیک آمریکا که در واقع کنترل زرادخانه هسته ای این کشور را در اختیار دارد و فرمانده آن ژنرال پترائوس است از یک پروتکل سخت و منظم جهت صدور مجوز پرتاب تسلیحات هسته ای استفاده می کند.

بنا بر گفته بلیر پرتاب یک سلاح هسته ای نیازمند اجرای هشت گام متفاوت هست. ولی اساسا جهت صدور فرمان پرتاب یک سلاح هسته ای مدیر جمهور ابتدا با مشاوران نظامی خود که ژنرال های چهار ستاره در مقر فرماندهی استراتژیک آمریکا حضور دارند مشورت می کند، تصمیم وی سپس از طریق خبر های کدگذاری شده است و به وسیله پنتاگون به سایت های متفاوت پرتابی زمینی و دریایی ارسال می شود؛ جایی که افسران کنترل به طور هم وقت کلیدهای صدور فرمان پرتاب را روشن می کند.

بنا بر گزارش سی ان بی سی، زرادخانه هسته‌ای آمریکا می‌تواند ظرف مدت پنج دقیقه از حالت آماده باش به حالت پرتاب درآید.

هم اکنون پنج ایالت در قاره آمریکای شمالی میزبان سایت های پرتاب موشک های بالستیک هسته ای هستند. بنا بر اعلام سرویس پژوهش کنگو این پنج ایالت دکورادو مافتانا، نبراسکا، داکوتای شمالی و ویومینگ هستند.

ناوگان هشتم نیروهای هوایی آمریکا پنج ظاهر هوایی دارای بمب افکن های هسته ای را در ایالت لویزیانا، داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی، میسوری و تگزاس را اداره می کند. هم چنین 14 زیردریایی مجهز به تسلیحات هسته ای کلاس اوهایو و نیز 4 ناو دارای موشک های هسته ای به طور تمام وقت در حال گشت زنی هستند.

اخیرا تنش ها میان کره شمالی و آمریکا بر سر برنامه هسته ای پیونگ یانگ زیاد کردن یافته هست. چنان که دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود و در پاسخ به تهدیدهای پیونگ یانگ نوشت: کره شمالی در صورت هرگونه ترساندن دیگری با خشم و آتش آمریکا روبه رو خواهد شد.

آماده‌باش زرادخانه هسته‌ای آمریکا ظرف 5 دقیقه

جامعه اطلاعاتی آمریکا اعتقاد است که پیونگ یانگ دارای 60 سلاح هسته ای است که البته بعضی کارشناسان معتقدند این عدد کوچک تر هست؛ این در حالی است که آمریکا دارای 6800 کلاهک هسته ای بوده که 1800 سلاح هسته ای در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

واژه های کلیدی: کنترل | آمریکا | کره شمالی | پیونگ یانگ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs