تعطیلی ، تفریح ایران تصویر افزایش تلگرام

تعطیلی ، تفریح: ایران تصویر افزایش تلگرام ایرانی تصویری پیروزی جام جهانی جام جهانی اینستاگرام علیرضا عصار

گت بلاگز اخبار پزشکی سیگار و تغذیه بد، دو عامل مهم مرگ‌ومیر در دنیا

گزارش‌ها حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۶ میلادی استعمال دخانیات در دنیا به فوت هفت میلیون و ۱۰۰ هزار نفر منجر شده است است. 

سیگار و تغذیه بد، دو عامل مهم مرگ‌ومیر در دنیا

سیگار و تغذیه بد، دو عامل مهم فوت ومیر در دنیا

عبارات مهم : تغذیه

گزارش ها حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۶ میلادی استعمال دخانیات در دنیا به فوت هفت میلیون و ۱۰۰ هزار نفر منجر شده است هست.

به گزارش ایسنا، در گزارش “بار جهانی بیماری ها” (Global burden of Disease) ضمن اعلام آمار فوق همچنین آمده است: رژیم غذایی نامطلوب با یک پنجم فوت و میرها مرتبط بوده است.

سیگار و تغذیه بد، دو عامل مهم مرگ‌ومیر در دنیا

علاوه بر این در سال ۲۰۱۶ بیش از یک میلیارد نفر دچار اختلالات سلامت روان و مصرف مواد بوده اند و افسردگی حاد در میان ۱۰ عامل مهم عدم سلامتی در تمامی کشورها به جز چهار کشور بوده است.

بر اساس این گزارش، بیماری های غیرقابل واگیر موجب ۷۲ درصد تمامی فوت و میرها در سراسر دنیا هست. همچنین بیماری های قلبی علت مهم فوت سریع هنگام در بسیاری از مناطق است که مشمول بر ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار مورد فوتی می شود. همچنین این آمار از سال ۲۰۰۶ زیاد کردن ۱۹ درصدی پیدا کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۶ میلادی استعمال دخانیات در دنیا به فوت هفت میلیون و ۱۰۰ هزار نفر منجر شده است است. 

در این گزارش آمده است: دیابت در سال ۲۰۱۶ به فوت یک میلیون و ۴۳۰ هزار نفر در دنیا منجر شده است و از سال ۲۰۰۶ زیاد کردن ۳۱ درصدی داشته هست. با این حال در مجموع میزان فوت و میر در تمامی گروه های سنی کم کردن پیدا کرده و بیشترین قیمت کم کردن در میان کودکان زیر پنج سال بوده که در سال ۲۰۱۶ جهت نخستین بار به کمتر از پنج میلیون نفر رسیده است.

به گزارش هلث دی نیوز، این گزارش بر اساس اطلاعات جمع آوری شده است از ۱۹۵ کشور و منطقه به دست آمده است.

واژه های کلیدی: تغذیه | دیابت | سیگار | میلیون | بیماری | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs